Renovace

 

Díky dlouholetým zkušenostem zajišťujeme komplexní renovaci dřevěné podlahy. Naše zkušenosti doplňujeme pravidelnými školeními zaměřenými na nové trendy, materiály a technologie.

Provádíme renovaci dřevěných podlah pro tyto podlahové materiály:

- Dřevěné podlahy – třívrstvé nebo dvouvrstvé
- Dřevěné podlahy z masivu
- Dřevěné palubkové podlahy
- Dřevěné parkety
 
Broušení dřevěných podlah je ve většině případů základním krokem ke kvalitní renovaci dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha se brousí v několika fázích. Od nejhrubšího až po nejjemnější broušení. Broušení se používá v případě silně znečištěného dřevěného povrchu, u mechanicky poškozených podlah a podlah, které byly v minulosti lakovány a starý lak je potřeba odstranit. K broušení používáme speciální brusku, která zároveň odsává jemný prach a nevzniká tak žádný nepořádek. Zbroušením parket dosáhneme všech původních vlastností dřeva a takto zpracovaný materiál je naprosto připraven pro ošetření. Můžeme jej lakovat, olejovat, voskovat ale i barevně tónovat.
 
Impregnace - dle typu povrchové úpravy zvolíme vhodný způsob impregnace:
- voskování dřevěných podlah
- olejování dřevěných podlahl
- lakování  dřevěných podlah 

voskování dřevěných podlah se používají přípravky na bázi vody.Vosky na bázi vody vytvářejí na dřevěných podlahách leštitelný ochranný protiskluzný film. Chrání podlahu před předčasným opotřebením a dodává jí hedvábný lesk. Voskování dřevěných podlah lze provádět i přípravky na bázi rozpouštědel. Tyto vosky vytvářejí na dřevěných podlahách tvrdý ochranný film, který je snadno leštitelný. Výborně se čistí a obnovují poškozené nebo opotřebované povrchy.

Olejování dřevěných podlah záleží na typu podlahy, ale většinou je nutné nanést více vrstev, než-li dojde k žádoucímu vyplnění pórů ve dřevě - to chrání dřevo proti účinkům vlhkosti. Olej vytvoří tenkou ochrannou vrstvu, která dřevo chrání a přitom zachovává vůni, strukturu i přirozený vzhled dřeva bez uměle působícího lesku. 

Lakování dřevěných podlah umožňuje zvolit nepřeberné množství barev a laků. Výběr laku závisí na požadované tvrdosti povrchu.
Top of Page